Miary zwijane z logo i taśma miernicza


Taśmy zwijane przez swoje niewielkie rozmiary są bardzo praktycznym i poręcznym narzędziem niezbędnym w trakcie robót budowlanych i remontowych. Mierzenie za pomocą taśmy zwijanej to szybki sposób pomiarów różnego rodzaju powierzchni, pomieszczeń oraz elementów wymagających przycięcia na określoną długość.

Jakie cechy powinna mieć dobra taśma miernicza?


Miara zwijana posiada kilka elementów, które określają jej jakość. Są to przede wszystkim obudowa, elementy wykończenia i oczywiście sama taśma miernicza schowana wewnątrz obudowy. To, jakiej jakości jest obudowa oraz jak wykonane są elementy takiej jak klipy, taśmy na nadgarstek czy przyciski blokujące taśmę są pierwszym kryterium wyboru danej metrówki zwijanej. Jeżeli obudowa jest wykonana z wysokiej jakości tworzywa idealnie spasowanego i połączonego możemy być pewni, że to co znajduje się wewnątrz niej będzie również bardzo dobrze wykonane. Wysokiej jakości taśma miernicza znacznie ułatwia codzienną pracę.

Taśmy zwijane czyli przymiar zwijany, który jest nawijany na mechanizm miarek, najczęściej jest wykonany ze stali nierdzewnej. Na niej drukowana jest podziałka oraz oznaczenia. Jest to kolejny i najbardziej istotny element, od którego zależy to, czy miara zwijana jest dobrej jakości, czy też nie. To, w jaki sposób stalowa taśma została przygotowana do polakierowania, jaka jest dokładność przymiaru oraz czy taśma została dodatkowo zabezpieczona przeciwko korozji ma ogromne znaczenie.

Miarki taśmowe - jaką długość wybrać?


Oferowane przez nas taśmy miernicze to produkty o wszystkich powyższych cechach. Oferujemy miarki zwijane w kilku długościach oraz szerokościach.
Najbardziej wszechstronne to miarki zwijane o długościach 3 oraz 5m oraz szerokościach taśmy 16, 19mm. Tego typu miarki zwijane przydadzą się do większości prac domowych oraz jako podręczne narzędzie w sklepach budowlanych. Miarki zwijane, która zawsze są pod ręką.

Do bardziej profesjonalnych prac polecamy taśmy zwijane o długościach 5,8 oraz 10m. Posiadają one szerszą taśmę (25mm) dzięki temu nie łamią się one i nie wyginają nawet po rozwinięciu powyżej 2m. Niezależnie od długości przymiaru taśmy zwijane posiadają różnego rodzaju mechanizmy blokujące samoczynne zwinięcie taśmy. Mogą to być tradycyjne przyciski lub przełączniki, które blokują taśmę w wybranym miejscu. W ofercie posiadamy miarki zwijane z mechanizmem wstecznym, czyli takie które automatycznie blokują przymiar zwijany po jego wysunięciu. Aby zwinąć taśmę należy użyć przycisku na obudowie miarki.

Dodatkowe zalety miar zwijanych. Co jeszcze wyróżnia przymiar zwijany?


Solidny przymiar zwijany musi posiadać dodatkowo element, który sprawi, że nasze narzędzie będzie zawsze blisko nas. Mowa oczywiście o wszelkiego rodzaju klipach ułatwiających zawieszenie miarki na pasie, kieszeni spodni lub innym elemencie wyposażenia bądź ubioru. Dobrej jakości miarka zwijana będzie miała klip wykonany najczęściej ze sztywnego kawałka stali lub aluminium. Sztywność tego elementu miarki zapewnia przede wszystkim to, że nie będzie ona samoczynnie się wysuwała np. z kieszeni lub pasa. Dodatkowo klip powinien być zamocowany przy użyciu odpowiedniej jakości śrub lub nitów, które zapobiegają poluzowaniu się miarki i ewentualnemu zgubieniu.

Co jeszcze cechuje dobrej jakości miarki zwijane?

Oczywiście ergonomiczny kształt oraz elementy dodatkowe, które poprawiają chwyt i wygodę użytkowania. W naszej ofercie posiadamy miary zwijane wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, który dodatkowo pokrywany jest w całości lub w najważniejszych miejscach gumowaną powłoką. Dzięki temu miara zwijana jest dużo bardziej poręczniejsza i ergonomiczna.

Wyślij zapytanie - zajmie Ci to kilka minut